Aktivity dostupné v okolí Karlovy Studánky

Jeseníky nabízí široké spektrum jak zimních, tak letních aktivit. Zabavit se můžete nejen v přírodě, ale i v okolních městech, které skýtají bezpočet pamětihodností a aktivit pro celou rodinu.
V léte i v zimě

Široké spektrum letních
i zimních aktivit

Turistika

80 % plochy Jeseníků zabírají lesy, a tak se vydejte je prozkoumat. V okolí Karlovy Studánky  jsou stovky kilometrů značených turistických tras se spoustou zajímavých míst. Praděd a Petrovy kameny jsou jedny z nich. Najdete zde i spoustu zámků a rozhleden a nebo známý vodopád.

Lyžování a běžky

Jeseníky jsou ideálním místem na lyžování. Nachází se zde až 55 lyžařských areálů, 5 snowparků a nejvýše položené sjezdovky v ČR. Nejznámějšími jsou Praděd, kde se dá lyžovat ještě v květnu a místní Pradědova aréna. A na své si přijdou i běžkaři s téměř nekonečnou 114 km dlouhou bílou stopou v Jesenická magistrále.

Léčebné a relaxační pobyty

Karlova Studánka má 200 let starou tradici lázeňství. Pojďte se zrelaxovat do zdejších lázní, které se zaměřují na léčbu dýchacích a alergických potíží a na léčbu problémů se srdcem a pohybového aparátu. Zdejší minerální prameny mají léčivou moc a kvalita vzduchu je srovnatelná s Alpami.

Cykloturistika

Jeseníky jsou pro svou bohatou síť cyklostezek ideálním místem na rodinnou dovolenou na kolech. Navštivte Express bike park Karlov a projeďte si parádní trasy – černou a červenou pro zkušené bikery, či modrou pro začínající cyklisty a rodinnou pro děti.

Jachting a windsurfing

Objevte krásy jachtingu na Slezské Hartě plné romantických zátok. Věděli jste, že jsou zde jedny z nejlepších povětrnostních podmínek na windsurfing? V blízkosti Karlovy Studánky (ve městě Bruntál) najete i velký aquapark.

Golf a jezdectví

Kdo by si ale chtěl užít i trochu nevšedního dobrodružství, určitě ho potěší, že se v okolí může pobavit na bobové dráze, zahrát si golf v Albrechticích nebo objevovat krásy panenské přírody Jeseníků ze sedla. 12 km vzdálené Dolní Moravice nabízí i projížďky na koni pro děti.

Ozvěte se nám

V případě zájmu či jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat.

Děkujeme! Vaše zpráva byla úspěšně odeslána.
Něco se pokazilo. Formulář se nepodařilo odeslat. Zkuste to prosím později.