O lokalitě Karlova Studánka

Kvalita ovzduší Jeseníků je srovnatelná s Alpami. Ale to není to jediné,co lokalita Karlovy Studánky nabízí.
Volnočasové aktivity

Lokalita se širokým spektrem aktivit

Sportovci ocení v zimě místní sjezdovky, kde přímo od domu odjíždí ski-bus na Praděd, Ovčárnu, Karlov pod Pradědem a Malou Morávku. Rodiny s menšími dětmi si skvěle zajezdí přímo v Karlově Studánce na sjezdovce Pradědova Aréna

V obci naleznete ale i obchod s potravinami a poštu. Své služby nabízí kromě lázeňského podniku také několik místních restaurací a vyhlášená cukrárna.

Běžkování
Lyžování
Výlety po okolí
Lázeňské procedury
Wellness
Kultura
Tenisové kurty
Elektrokola
Více o aktivitách v okolí
Budovy v Karlově studánce

Známé Budovy v Karlově studánce

Slezský hotel je jedním z nejfotogeničtějších hotelů u nás. A nelíbí se jen fotografům, filmařům a lázeňským hostům. Svoji rekonvalescenci tu trávili bývalý preziden Václav Havel po vážném onemocnění plic. Hotel také možná znáte z filmu "S Tebou mě baví svět" a je spojený s písničkou Sladké mámení:). Byl postaven na prahu 20. století a v nedávné minulosti citlivě rekonstruován.

Dřevěný pitný pavilon byl postaven v roce 1862 a společně se Slezským domem to jsou nejvýraznější dominanty Karlovy Studánky. Ve volně přístupném pavilonu se můžeme napít vody z Vilémova pramene. Voda charakteristické chuti má stálou teplotu 8 stupňů Celsia.

Poptávka
Okolní Příroda

Přírodní zajímavosti

Oblíbeným místem pro turisty a atrakcí pro lázeňské hosty je i zdejší zajímavost - umělý vodopád nacházející se u naučné stezky Bílá Opava. Byl vybudovaný v 19. stol., má výšku dvacet metrů a je napájen vodou ze svahů a drobných pramenů.

V Hrubém Jeseníku nedaleko Pradědu se nachází legendami opředená skupina skal Petrovy kameny. Byly vyhlášeny přírodní rezervací a jsou součástí Národní přírodní rezervace Praděd. Kolem prochází hlavní hřebenová trasa.

Ozvěte se nám

V případě zájmu či jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat.

Děkujeme! Vaše zpráva byla úspěšně odeslána.
Něco se pokazilo. Formulář se nepodařilo odeslat. Zkuste to prosím později.